Windows 10 Kilit Ekranını Düzenleme ve Kişiselleştirme

Microsoft’un yeni işletim sistemi ile birlikte kilit ekranının da düzenini kullanıcıya bıraktığını biliyor muydunuz ? Windows’u ilk girişinde, parolanın girildiği ekranda arkaplanda default olarak windows spot ışığı açılmaktadır. Fakat bunu kişiselleştirerek kendinize uygun hale sokabilirsiniz.

Ayarlar’dan Nasıl Ulaşabilirsiniz?

İki farklı şekilde “Kilit Ekranı Kişiselleştirme” sayfasına ulaşabilirsiniz.

  • Ayarlar > Kişiselleştirme > Kilit Ekranı
  • Masaüstüne Sağ Tık Yapın > Kişiselleştirme > Kilit Ekranı

Seçeneklerimiz Neler?

Windows Spot Işığı > Microsoft’un belirlediği ve dünya çapında yerlerin bulunduğu bu Windows Spot Işığı seçeneği aslında oldukça hoş. Default olarak gelen bu seçenekten vazgeçmeyen milyonlarca kullanıcının bulunduğunu söyleyebiliriz.

Slayt Gösterisi > Belirlediğiniz fotoğrafların belli zaman aralıklarıyla kilit ekranında yer almasını sağlayabilirsiniz. Aynı ilk seçenekte olduğu gibi fotoğraflar standart bir düzende ilerler fakat bu sefer hangi fotoğrafların yer alacağına siz karar verirsiniz.

Resim > Slayt gösterisi gibi birden fazla fotoğrafın dönmesini değil de tek bir fotoğrafın kalmasını istiyorsanız bu seçenek üzerinden ilerleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir fotoğrafı seçerek kilit ekranında onun kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Durum Bilgileri

Arkaplan dışında bir çok özellikle de ilgilenebileceğinizi biliyor muydunuz? Hızlı Durum Bilgileri kısmından kilit ekranında hangi özelliklerin durmasını veya kalkmasını belirleyebilirsiniz. Örneğin saat, skype bildirimleri vs.vs.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir