Windows 10 Kurmanız için 4 Temel Sebep

Windows X ve Vista’nın son zamanlarda artık çok fazla kullanıcısı kalmadı. Microsoft’un desteğini çektiği bu işletim sistemlerinden sonra ilk sırayı Windows 7 alıyor. Üstüne 2 yeni versiyon çıkmasına rağmen hala milyonlarca kişi tarafından kullanılan Windows 7, bu kadar beğeni beklemiyordur büyük ihtimal. Bu işletim sisteminden sonra Windows 8’e geçildi fakat ilk başlarda gerçekten olumsuz eleştirilerin odağı haline geldi. Microsoft nerede hata yaptığını biliyordu fakat bunu eski haline getirmek yerine hatayı daha da ileri bir seviyeye çıkardı ve benzer formatta Windows 10’u çıkarttı. Peki birkaç sene önce piyasaya sürülen Windows 10’u bilgisayarınıza entegre etmeniz için gerekli sebepler var mı ? İnceleyelim…

Market’i ile Milyonlarca Uygulama

Bir nevi Android veya iOS Uygulama marketi gibi bir uygulama ağı oluşturan Microsoft, bu sayede kullanıcılarına iyi hizmet sunarken, geliştiricilerden de faydalanmaya çalışıyor. Örneğin Market üzerinden Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını indirebilir, böylece tarayıcınızda gereksiz sekmelerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca birçok yerli ve yabancı hizmet servisi Windows 10 için uygulama yapmıştır. Örneğin: Digiturk Play ve haber servisleri…

Daha Kreatif Bir Yapı

Görüntü bakımından incelediğimizde ise Windows 10’un diğerlerine göre bir adım önde olduğunu fark ediyoruz. Mantıksal ve görsel olarak gerçekten iyi bir iş çıkartılmış denilebilir. Ayrıca “Kişiselleştirme” seçeneğinden size en uygun ayarları yapabilir ve böylece Windows’unuzu kişiselleştirebilirsiniz.

Başlat Menüsü

Windows 8’de hatırlayacağınız üzere başlat butonuna basıldığında ayrı bir sayfa gelir ve böylece masaüstünde daha gecikmeli şekilde ulaşılırdı. Ayrıca karmaşık yapısından ve mobil cihaz mantığından dolayı gerçekten kötü bir performans gösteriyordu. Fakat bu hatayı Windows 10’u yaparken fark etmiş olacaklar ki, daha eski sürümlere benzeyen fakat ek özelliklerin bulunduğu daha kullanışlı bir arayüz ortaya konuldu.

Microsoft Desteği

Microsoft, geride bıraktığı işletim sistemleri için desteğini belli bir süre devam ettirdikten sonra kesmeyi amaç haline getirmiş bir firmadır. Örneğin şu an için XP ve Vista için destek bulunmamaktadır. Bu da daha güvenliksiz ve daha kullanışsız işletim sistemi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir