Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kaybolma Sorunu ve Çözümü

Windows, bilgisayarlarımızın vazgeçilmez işletim sistemlerinden birisi. MacOS ile birlikte rekabet halinde olsa da, Apple ürünlerinin dışında neredeyse tüm bilgisayar firmaları Windows kullanıyor. Çok küçük bir kısmı da işletim sistemsiz olarak satış yapmakta. Linux gibi yazılımlar ise genellikle sunucu bazlı kullanılıyor.

Windows 10 ile birlikte büyük bir atılım yakalayan ve dünyanın en iyisi olduğunu kanıtlayan Windows’ta kimi zaman sorunlar ile karşılaşabiliriz. Çok fazla güncelleme alması ve genellikle eski işletim sistemlerinin üstüne yazılması bunun temel sebepleri. Fakat bu konuda biz Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kaybolma Sorununa ve bunun çözümüne bakacağız.

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kaybolma Sorunu

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızı açtınız ve masaüstüne baktığınızda temel simgelerin hiçbirinin olmadığını fark ettiniz. Bilgisayar, Geri Dönüşüm Kutusu gibi temel klasörlerin kaybolması zaman konusunda size masraf çıkaracaktır. Bu yüzden genelde kullandıklarınızın ana ekranda durması her zaman katkı sağlayacaktır. Tabi bu olayın çözümü oldukça basittir.

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kaybolma Çözümü

Sırasıyla aşağıdaki aşamaları uygulayarak final dizinine gidin.

Başlangıç > Ayarlar > Kişiselleştirme > Masaüstü Simge Ayarları

Açılan sayfada Masaüstü Simgeleri yazan kısımda istediğiniz klasörlerin yanındaki kutulara tik atın. Uygula – Tamam diyerek yaptığınız işlemi kaydedin. Böylece yaşadığınız sorunu kolayca çözmüş olacaksınız.

Alternatif olarak ekranda boş bir alana sağ tıklayıp Kişiselleştirme diyerek de işinizi kısa sürede halledebilirsiniz.

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa, alt tarafta yer alan yorum alanından bize ulaşabilirsiniz.

Windows 10 Masaüstü Simgeleri Kaybolma Sorunu ve Çözümü” için 20 yorum

 1. Windows 10’da masaüstü simge ayarları diğer sürümlerine nazaran daha farklı bir şekilde uygulanıyormuş, sayenizde öğrenmiş olduk 🙂

 2. Sonunda hatanın çözümünü buldum çok teşekkür ederim, bu şekilde windows hatalarının çözümlerini paylaşmanız gerçekten çok iyi oluyor. Yazılarınızın devamını bekliyorum. Hata çözümleri üzerine yazarsanız seviniriz.

 3. merhaba güzel konu olmuş ellerinize sağlık düzeldi bende diye yalan söylemek istemiyorum

 4. Bu makale baya hoşuma gitti. İyiki paylaşmışsınız. Favorilerime ekledim. Sayenizde sorunu çözebildim. Bu siteyi sık sık ziyaret edeceğim. Teşekkür ederim.

 5. benim de karşı karşiya kaldığım ve cözümü hakkında baya bir uğraş verdiggim bir windows hatasiydı. bu yaziyi okuyarak kolay bir sekilde cozume ulaştim. sizlere tesekkur ediyorum.

 6. bu sorunu çözemedim en sonunda pcyi kırıcaktım ama sonunda çözümü buldum uygulamaları buldum teşekkürler.

 7. Teşekkürler 2 gündür bu sorunu çözmeye çalışıyordum bir türlü simgeleri getiremedim sayenizde getirdim.

 8. Merhaba : Yararlı bilginiz için teşekkür ederim.
  Bende windows 10 kullanıyorum ama devamlı güncelleme istiyor bu güncelleme işini tamamen kapatmak mümkün mü ? mümkünse eksi yönleri olurmu bana acaba

 9. Araştırmalarım sonucu en iyi öğretici ve açıklayıcı olarak bu konuyu buldum net ve çok açıklayıcı olmuş windows hakkında daha fazla güncel konular bekliyorum ve takipteyim hocam paylaşımın için teşekkürler

 10. yaptığınız açıklamaları sırasıyla takip ettim, biraz uğraştım ama sonunda sorunumu çözdüm. paylaşımlarınız için teşekkür ederim çok yararlı oldu. iyi çalışmalar dilerim paylaşımlarınızı takip ediyorum.

 11. Bilgisayarı formatladım, işlemi yaptıktan sonra masaüstümdeki uygulama program vs. simgeleri kayboldu. Geri de getiremedim bir türlü internette birçok yöntem var ama işe yaramadı. Bu baya iyi oldu teşekkür ederim.

 12. windows hataları gerçekten çok can sıkabiliyor, hele ki nette çözümünü bulamazsanız.
  sizin sayesinde bir hatanın daha çözümünü buldum çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir