Windows 10 Mavi Ekran Hatası

Windows işletim sistemi kullanan kişilerin başına gelen en kötü olaylardan birisi kuşkusuz mavi ekran hatalarıdır. Neden geldiği çok zor tespit edilen bu tip hatalardan kurtulmak için alternatif birkaç yöntem anlatacağız. Öncelikle, karşımıza gelen hatayı inceleyelim.

SORUN: Genelde oyunlara girerken veya oyunu başlattıktan sonra birden mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. %’lik bir bar ile hata ile ilgili bir işlem yapılıyor ve %100 olunca bilgisayar yeniden başlatılıyor. SSD olduğundan bilgisayar hızlı açılıyor ama yine de oldukça etkiliyor beni bu sorun.

İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda bu sorunun genelde donanımsal veya yazılımsal olarak iki şekilde de çözülebileceğini görebilirsiniz. Donanımsal olarak baktığımızda aslında bunun çözümü teknik servise cihazınızı götürmeniz olacaktır. Yazılımsal olarak bakıldığında ise driver güncelleştirmeleri veya yüklenmeme durumları ön plandadır.

Ekran kartı başta olmak üzere tüm donanımsal ögeleriniz için driver güncellemelerini kontrol edin. İnternet üzerinde cihazınızın web sitesine ulaşarak güncel driver listesine bakın ve güncelleştirmeleri tamamlayın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hatanın tekrar karşınıza çıkma ihtimali düşüktür fakat kimi zaman Windows’tan kaynaklanan mavi ekran hataları çıkmaktadır bunları göz ardı edebilirsiniz. Sorununuz hala devam ediyorsa “yorum” kısmına belirtmenizde fayda var.

Windows 10 Mavi Ekran Hatası” için 2 yorum

 1. Driverların hepsi güncel fakat hata almaktayım.
  “Durdurma Kodu : PAGE FAULT IN NONPAGED AREA”
  Bilgisayar Özellikleri :
  *Nvidia geforce 745m 8 gb (Paylaşımlı) (4-4)
  *120 GB SSD
  *3.10 İşlemci hızı
  *İntel inside core i7

  Açamamsının sorunu başka ne olabilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir