Windows 10 Ses Hatası ve Çözümü

Windows 10’a geçiş yapan bazı insanlar ses sorunu yaşadıklarını belirtti. Oldukça önemli olan bu durumu şimdi adım adım ele alıp çözmeye çalışacağız. Windows 10 sürümünü yükledikten sonra oluşan ses problemini çözmek için 2 farklı yol bulunmakta. Şimdi çözümleri tek tek inceleyelim.

1-) Driver Güncellemesi

İlk olarak Bilgisayarım’a sağ tık yapıp ve Özellikler’e kısmına giriyoruz. Sol tarafta bulunan Aygıt Yöneticisi’ne tıkladıktan sonra Ses Ayarları sekmesinin içine giriyoruz. Aşağıda açılan Hoparlör kımına sağ tık yapıyoruz. Açılan menüden Sürücü Yazılımını Güncelleştir’e tıklayıp driver’ı internetten ara diyoruz. Bu sırada güncelleme yapılıyor. Bilgisayarınızı tekrar başlattıktan sonra ses sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlıyor.

2-) Driver Servis Uygulamasını Tekrar Başlatma

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ilk işlemi yaptınız ve hala ses yoksa hemen Driver Servis Uygulaması’na giriş yapmalıyız. Bunun için öncelikle Çalıştır uygulamasını açalım. Adı geçen yere ulaşmayı bilmeyenler için arama kısmına çalıştır yazıp enter’a basmanız gerekli yerin açılmasına yardımcı olacaktır.

Açılan pencereye services.msc yazıp enter’a basalım. Açılan menüde aşağıya doğru indiğimizde Windows Ses ve Windows Ses Bitiş Noktası’nı göreceğiz. Buraya tıkladıktan sonra solda bulunan Yeniden Başlat seçeneği ile Driver Servis Uygulaması’nı tekrar başlatalım. Bilgisayarınızı tekrar başlattıktan sonra sorun çözülecektir.

Windows 10 Ses Hatası ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir