Windows 10 Simgeleri En Alta Yerleşmeme Sorunu

Windows 10 işletim sistemi kullanan kişiler masaüstü simgelerini en alt kısıma yerleştirememe sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu sorun genelde başlat çubuğunun bir ya da iki kademe üstüne sürükle bırak ile simgeleri yerleştirememe olarak karşımıza çıkar. Sorunun çözümü için uygulanacak yöntemler mevcuttur.

Simgeleri En Alt Kısıma Yerleştirme Sorununun Çözümü

  1. Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayarak Görünüm kısmına gelelim ve onu açalım. Açılan pencerede “Simgeleri kılavuz çizgisine hizala” seçeneğini bulalım. Bunun yanında bulunan tik işaretini kaldıralım ve aktif olmaktan çıkaralım. Uygula deyip kapattıktan sonra simgeleri en alta kaydırmayı deneyelim. Eğer sorun devam ediyorsa ikinci bir adımı uygulayalım.
  2. Sağ alt köşede bulunan başlat simgesine sağ tıklayalım ve Komut İstemi(Yönetici) yazılı yeri bularak onu açalım. Komut satırını yönetici olarak başlatmış olduk. Komut satırına yani cmd’ye
    sfc /scannow
    yazalım ve enter tuşuna basarak komutu çalıştıralım. Tarama işlemi bittikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Sorunun çözülmüş olması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir