Windows 10 USB Bellek Kopyalama Sorunu

Windows 10 kullanan bilgisayarlarda USB bellekten veri alırken ya da USB belleğe veri kopyalarken işlemin yarıda durması ve “Bu öğe bulunamadı” hatası vermesi son zamanlarda oldukça karşılaşılan bir sorun halini aldı. Genelde donanımsal olan bu sorunun çözümü için bazı driverların güncellenmesi ya da yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

Windows 10 USB Bellek Kopyalama Sorunun Çözümü

Öncelikle bu sorunun çözümüne geçmeden önce USB’nizin dosya formatını kontrol edin. USB bellekler FAT32 veya NTFS formatında bulunabilirler. Belleğinizi bilgisayarınızın dosya formatı ile aynı formata getirmeniz gerekebilir.

Bu sorunun çözümü için bazı sürücülerü güncellemek gerekmektedir. İlk olarak anakartımızın chipset sürücülerini yeniden yüklememiz en doğrusu olacaktır. Sol alt tarafta bulunan Windows simgesine sağ tıklayarak açılan yerde ” Aygıt yöneticisi “ni bulalım. Bunu açtıktan sonra ” Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri ” altında yer alan driverları kaldıralım ve ardından tekrar yükleyelim. Yükleme işleminin daha sağlıklı olması için hem otomatik olarak hem de manuel olarak işlem gerçekleştirmemiz bilgisayarımızın stabil çalışması açısından iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir