Windows 10 Yükseltirken “Desteklenen Ağ Cihazı Yok” Hatası

Malum Windows 10’un hayatımıza girmesi ile birlikte kullanıcıların bir çoğu sistemlerini yükseltirken bin birtürlü hata ile karşı karşıya kaldılar. Windows 10 yükseltme hataları arasında en çok rastlananıdır Windows 10 Yükseltirken “Desteklenen Ağ Cihazı Yok” Hatası. Bu hatanın çözümü oldukça basittir. Bu sorunun sebebi bilgisayarınızın ağ aygıtının sürücüye sahip olmaması veya sahip olduğu sürücünün güncel olmamasıdır. Şimdi sizlere aşama aşama bu sorunu nasıl çözeceğinizi anlatalım.

Desteklenen Ağ Cihazı Yok Hatası Çözümü

1- İlk olarak BIOS ve sahip olduğunuz ağ sürücüsünün güncel olduğundan emin olun. Bu güncellemeleri almak için üretici firmanızın sitesine giderek ilgili dosyaları indirip kurabilirsiniz. Bu işlemden sonra sorununuz halen geçmediyse diğer adımları deneyin.
2- Windows + s tuşlarına aynı anda basarak arama ekranını açın. Komut programını bulun sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Bu aşamalardan sonra aşağıda yazan her kodu yazıp enter tuşuna basın.

Belirtilen ifadeleri girdikten sonra enter tuşuna basın. Sonrasında sisteminiz kapatın. Ve yeniden başlatıp yükseltme ekranına yeniden dönün. Bu ekrandan artık istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir