Windows 10 Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Hatası

İnternetin kullanıcılarının sık karşılaştığı zararlı yazılım bulundu hatası gibi teknik problemler kullanıcılar açısından rahatsızlık yaratıyor. Özellikle işletim sistemleri arasında Windows 10 kullananların karşılaştığı bu sorun işletim sisteminizin en küçüğünden en büyüğüne algıladığı güvenlik tehditlerinden kaynaklanıyor. Zaten Windows 10 çıktığı günden bugüne kadar bir çok problemi de beraberinde getirdi.

Bu uyarıyı gördüğünüzde en son yüklemiş olduğunuz yazılımları kontrol etmenizde ve silmeniz de oldukça fayda bulunmaktadır. Eğer yüklediğiniz son programları sildiğiniz halde aynı uyarıyı almaya devam ediyorsanız virüs bulaşmış olma ihtimali yüksektir. Dolayısıyla güçlü bir virüs temizleme programı ile bilgisayarınızı temizlemeniz gerekiyor.

Açılır Pencere Engelleyicinizi Aktif Hale Getirin.

Bunun yanı sıra uyarının farklı nedenleri olabileceğini unutmamalısınız. Virüs temizlemesinin yanı sıra e-postalarınızı kontrol etmeniz ve otomatik açılan pencerelerin engelleyicisini mutlaka kullanmanız gerekiyor çünkü otomatik açılan pencereler çeşitli zararlı kodlar barındırırlar ve genellikle reklam amaçlı kullanılan yazılımlardır. Ayrıca internet tarayıcınızın geçmiş depolama alanında bulunan çerezlerin bu duruma yol açabileceğini de gözden kaçırmamak gerekiyor.  Tüm bunların dışında Windows 10 güncellemesi almanız farklı bir önlem olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir