Windows 10’da Uyku Modu Kapatma – Değiştirme

Windows 10 işletim sistemi Windows firmasının bilgisayarlarda en son kullandığı sürüm olmakla beraber bu sürümün üzerine çeşitli bir kaç değişiklik yapılarak alt sürümlerin kullanımı devam ettirilmektedir. Bu sürüme ait olan bir bilgisayar kullanımı yapan kişi için bilgisayarın uyku modunda düzenleme yapmak ya da uyku modunu kapatmak mümkündür. Gerekli adımlar takip edilerek kısa süre içerisinde uyku modu ayarları yapılabilir.

Windows 10 Uyku Modunu Kapatma

Windows 10 işletim sistemine sahip olan bir cihaz kullanılıyor ise cihazın uyku modunu tamamen kapatmak için öncelikle sol alt köşede yer alan Windows simgesine tıklanarak Ayarlar menüsüne erişim sağlanır. Açılan pencerede “Sistem” sekmesine tıklanır. “Güç ve Uyku” sekmesi seçilerek Uyku modundaki her iki alan da hiç bir zaman seçeneği ile işaretlenir ve cihazın uyku modu kapatılmış olur.

Windows 10 Uyku Modunu Değiştirme

Windows 10 işletim sisteminde otomatik olarak ayarlanmış olan ya da daha önce belirlenmiş olan uyku modu üzerinde değişiklik yapmak için yukarıda verilen adımların uygulanması yeterli olacaktır. Uyku modu pil kendi gücünde çalışırken ve pil şarja takılı olduğunda olmak kaydı ile iki şekilde belirlenebilmektedir. Bu iki seçenek arasında çeşitli zaman ayarlamaları yaparak uyku modunda değişikliğe gidilebilir. Windows 10 işletim sisteminde bu ayarları yapabilmek için Denetim Masası üzerinden de erişim sağlanabilir.

Windows 10’da Uyku Modu Kapatma – Değiştirme” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir