Windows 7-8-10 Gizli Dosyaları Açma ve Kapatma

Birçok kişinin evinde bilgisayar bulunmaktadır. Bu bilgisayarlar genellikle ortak kullanıldığından bazı resimler veya dosyaları gizlemek gerekir. Fakat tüm Windows sürümleri için aynı işlemler uygulanmaz. Bunun için masaüstünüzde bulunan bilgisayar kısmına sağ tık yaparak özelikler demeniz gerekir. Buradan bilgisayarınızda hangi sürümün yüklü olduğunu görebilirsiniz.

Windows 7 Gizli Dosya Açma ve Kapama

Windows 7 için gizli dosyaları açma ve kapatma kolay işlemlerden oluşur. Sol alt köşede bulunan başlat veya başlangıç seçeneğine tıklayarak denetim masasına girmeniz gerekir. Daha sonra görünüm ve kişiselleştirme kısmında klasör seçenekleri seçilir. Bu seçenekler içerisinde görünüm üzerine tıklanır ve gelişmiş ayarlar sekmesine girilir. Burada gizli dosyalar ve klasör sürücülerini göster kısmında tamam seçeneğine basın ve onaylayın. Gizlemek istediğinizde de aynı seçenekler üzerinden gidin

Windows 8 Gizli Dosya Açma ve Kapatma

Başlangıç kısmındaki arama yerine veya bir pencerenin içerisindeki yere klasör yazın ve çıkan sonuçlar üzerinden klasör seçeneklerini seçin yine buradan da görünüme tıklayarak gelişmiş ayarlar üzerinden istediğiniz ayarları kolayca yapmanız mümkündür.

Windows 10 Gizli Dosya Açma ve Kapatma

Diğer sürümlere göre yapılması oldukça kolaydır. Göre çubuğunda arama yapma kısmı bulunur. Doğrudan bu çubuğa klasör yazabilirsiniz. Çıkan sonuçlardan klasör seçeneklerini bulun ve buradaki görünüm sekmesine girerek gelişmiş ayarlar üzerinden aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Oldukça kolaydır ve tüm sürümlerde işe yarayan bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir