Windows 7 Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır?

Windows firmasının XP işletim sisteminden sonra hayata geçirdiği ve her seferinde bir üst sürüm ile kullanıma açtığı Windows 7 işletim sistemi yenilikleri, başlangıç alanı, görsel efektleri ile pek çok kişinin ilgisini kazanmayı başaran bir sistem olmuştur. Windows 7 işletim sistemine sahip olan bir bilgisayarda güncelleştirmeleri kapatmak ya da manuel şekilde kontrol edebilmek mümkündür.

Windows 7 Güncelleştirmelerini Kapatma

Başlat çubuğunda yer alan arama alanında Windows Uptade yazılarak ilk adım gerçekleştirilir. Daha sonrasında çıkan sekme açılarak Ayarlar menüsüne gidilir. Burada yer alan “Güncelleştirmeleri hiç bir zaman denetleme” kutucuğu işaretlenir. Alt kısımda çıkan tüm sayfaların yanlarındaki tik işareti kaldırıldıktan sonra Windows 7 işletim sistemine sahip olan bilgisayardaki güncelleştirmeler kapatılmış olur. Kısa bir süre içerisinde bu eklentiyi kapatabilmek mümkündür.

Windows 8 Güncelleştirmelerini Kapatma

Windows7 işletim sisteminden sonra çıkan ve günümüzde birçok üst sürümü çıksa da hala pek çok bilgisayarda yüklü olan Windows 8, firmanın bu zamana kadar ki en çok beğenilen işletim sistemi olarak bilinmektedir. Bu işletim sistemine sahip olan cihazlarda da güncelleştirmelerin kapatılması durumu söz konusu olup aynı zamanda manuel bir şekilde ayarlama yapabilmek de mümkün olur. Cihazlarda yer alan otomatik güncelleştirme işlemi kullanılmayan uygulamalara sürekli gelen güncelleme ile beraber cihazın yavaşlatılmasına neden olduğu için pek çok kişi tarafından kapatılmaktadır.

İçindekiler

Windows 7 Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir