Windows 7 Installer Hatası ve Çözümü

Windows 7’nin en rahatsız edici konularından birisi, çözümü kolay olsa da sık sık çıkan hataları. Bunlardan birisi de installer hatasıdır. Program veya benzeri bir yazılım yükleme sırasında karşınıza çıkabilecek bu hatanın çözümü ise oldukça basittir. Bu yazımızda Windows 7 Installer Hatası ve Çözümü konusuna değineceğiz.

Windows 7 Installer Hatası Nedir?

Üstüne 8 ve 10 sürümleri gelmesine rağmen fanatikleri hala Windows 7 kullanmaya devam ediyor. Microsoft tarafından güncelleme gelmemesinden dolayı da hatalar sürekli kendini tekrar etmekte. Bu sorunların birçoğunun çözümü çok basit olsa da kimi zaman formata gidecek sorunlar ile karşılaşabiliyoruz.

Windows 7 Installer hatası ise çözümü 3. parti bir program ile rahatlıkla çözülebilecek türden. Zaten birden fazla alternatif yol mevcut. Fakat biz en hızlısı ve kökten çözümü sizlere aktarmak istiyoruz.

Windows 7 Installer Hatası Çözümü

Windows Installer Hatası ve Çözümü için en mantıklı yöntem, üçüncü parti yazılımı olan Advanced System Care 8 kullanmak. Bu program sadece bu sorun için değil, bunun dışında yüzlerce hata için de yardımcı olmakta. Hatta sisteminizi daha stabil hale getirmektedir. Fakat bizim için önemli olan şu an bahsettiğimiz konu.

Yukarıdaki videoyu detaylı bir şekilde inceleyip uyguladığınız takdirde sorun ortadan kalkmış olacak. Advanced System Care 8 programını ise Google’a yazarak rahatlıkla bulabilir ve bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde bu işi halletmeniz mümkün.

Youtube üzerinde yayın yapan “Ertuğrul Gazi” isimli kullanıcının çektiği video sadece 1.26 dakikadan oluşuyor. Yani en fazla 2-3 dakikanızı alacak bir işlem. Eğer verilen öneri işinize yaramadıysa yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir