Windows 7 Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası

Windows hataları arasında rastladığımız hataların en yaygınıdır. Hemen her sistemde yer yer kendini gösterir. Bu hatanın sebebi ekran kartı, Windows 7 sistem dosyalarında bozulma veya bilgisayarınıza bulaşan virüsler olabilir.  Windows 7 Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatasının çözümü oldukça kolaydır. Gelin çözüm yöntemlerini inceleyelim.

Windows 7 Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Bu tarz bir hatayı eğer güncellemeden sonra alıyorsanız son yüklediğiniz güncellemeyi kaldırmanız gerekir. Bu o anlık sorununuza çare olacaktır. Güncelleme paketlerini geri almak da yine bu soruna çare olacaktır. Diğer yöntemler ise şöyle sıralanabilir.

Ekran kartınıza ait sürücülerinizi güncellemeniz gerekmektedir.
Bilgisayarınızdan n konut ekranına erişin.
Bu ekranı sağ tıklayarak yönetici olarak açın.
Yönetici olarak açtığınız bu ekrana Sfc/scannow yazarak enter tuşuna basın. Bu sayede güncelleme ihtiyacı olan sistem gereksinimlerini görebilirsiniz.
Bunlar haricinde dosya işlemlerinde Windows 7 Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası alıyorsanız şu aşamaları uygulayın. Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapın. Ardından komut sayfasına chkdsk/r yazın ve enter tuşuna basın. Sonarsında E tuşuna basın ve bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın. Sorun ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir