Windows 8.1 Fabrika Ayarlarına Döndürme – Medya Eksik Hatası ve Çözümü

Windows 10’un yayınlanmasından bu yana seneler geçmesine rağmen hala Windows 8’i bırakamayan kullanıcıların var olduğunu söylemek gerek. Bunun sebebi hem arayüzüne alışmış olmak hem de Windows 10’un neredeyse her hafta gelen güncellemelerinden kurtulmak. Bu yazımızda değineceğimiz konu ise Windows 8.1 fabrika ayarlarına döndürme işlemi sırasında karşımıza gelen medya eksik hatası ve çözümü olacak.

Windows 8.1 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Fabrika ayarlarına döndürme işlemini özellikle telefonlarımızda sıkça duyuyorduk. Genel anlamda sisteminizi ilk aldığınız günkü ayarlarına ve veri miktarına getirmedir. Örneğin içine yüklediğiniz oyunların, programların silinmesi vs. dir. Genellikle virüs bulaşmasında, yenilik istendiğinde ve bilgisayar başka birisine bırakıldığı zaman bu işlemden faydalanılır. Format atmaktan daha kolay ve daha sağlıklı eylemdir.

Windows 8.1 fabrika ayarlarına döndürme işlemi sırasında ise ciddi bir sorun karşımıza gelmektedir. Bu sorunu ise “medya eksik” olarak tanımlayabiliriz. Eğer sorunu çözemezsek geri döndürmeyi de yapamayız. Bu yüzden yazımızda değineceğimiz işlemleri uygulamanız gerekmekte.

Windows 8.1 Fabrika Ayarlarına Döndürme – Medya Eksik Hatası Çözümü

Medya eksik hatasının çözümü için yapmanız gereken aşağıda yer alan videoyu eksiksiz bir şekilde izlemek. 10 dakikalık video 2017 yılında yayınlandığı için güncelliğini hala koruyor diyebiliriz. %100 oranda çözüm getirdiği söylenen windows 8.1 fabrika ayarlarına döndürme hatası çözümünü biz cihazımızda uyguladık ve sorunun çözüldüğünü gördük.

Fakat kimi zaman yüklediğiniz ekstra yazılımlardan dolayı böyle sorunlar da karşılaşabildiğiniz için eğer problem çözülmezse bize ulaşmayı unutmayın. Alternatif yöntem bulalım.

Windows 8.1 Fabrika Ayarlarına Döndürme – Medya Eksik Hatası ve Çözümü” için bir yorum

  1. Bende hala win8 kullanıp win10’a geçmeyenlerdenim. Arayüze alışmış olmak ve problemsiz kullanıyor olmak insanı değişiklik yapmaktan alıkoyuyor. Bu yazıyı bir arkadaşıma yardımcı olmak için inceledim faydasıda oldu bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir