Windows 8 Donma – Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

Windows 8 sürümü kullanıma başlandıktan belirli bir süre sonra, yavaşlama ve donma sorunları ile karşı karşıya geliyor. Bunun temel sebepleri ise düzenli olarak sistem bakım işlemlerinin yapılmıyor olması olarak göze çarpıyor. Düzenli olarak belirli performans yükseltme işlemlerinden geçmesi gereken Windows 8 sürüm bilgisayarlar bir kaç adımda donma ve yavaşlama sorunlarına çözüm bulunabiliyor.

Bilgisayarınızı Taratın ve Düzenleyin

Donma ve yavaşlama sorunu yaşayan bilgisayarlarda ilk yapılması gereken işlemlerden birisi, bilgisayarı virüs taramasından geçirmek ve ardından zamanla oluşan sistem hatalarını düzeltmesi amacı ile bir sistem onarıcı program yükleyerek sistemi de taratarak bilgisayar üzerinde oluşan eksikliklerin giderilmesini sağlamak. Kayıt defterinin düzenlenmesi, sistemde oluşan başlangıç hatalarının düzenlenmesi, disk performansının yeterlilik seviyesinin istenilen hale gelmesi gibi onarım süreçlerinden geçirecek olan sistem onarım programları ile bilgisayar performansı yükseliyor.

Sistem Aygıtlarını Güncelleyin

Bilgisayar sistemlerindeki donanım yazılımları sürekli olarak güncelleniyor ve bilgisayarlarında bu güncel duruma gelmesi daha iyi bir sistem performansının alımına imkan tanımasının yanı sıra olası donma ve yavaşlama sorunlarına karşı da çözüm olabiliyor. Güncelleme işlemlerinin en önemli adımlarından birisi olarak ekran kartı güncellemesi görünüyor. Donanımların doğru ve güvenle çalışması açısından güncel olması gereken bilgisayarların güncelleme işlemleri otomatik olarak tekli programlar ile yapılabiliyor ya da donanım siteleri üzerinden güncelleme kontrolü sağlanabiliyor.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir