Windows 8 Güncelleştirmeleri Nasıl Kapatılır?

Windows 7 işletim sisteminden sonra gelen ve bilgisayarlarda pek çok değişikliğe neden olan Windows 8 işletim sistemi başlat menüsünün olmaması, hızlı menü erişiminin açılışta yer alması gibi pek çok değişiklik ile birlikte insanların hayatına girmiştir. Her işletim sisteminde yer alan ve hem Windows 7’de hem de Windows 8’de kullanılabilecek olan güncelleştirme kapatma işlemi kısa sürede yapılabilir.

Windows 8 Güncellemelerini Kapatma

Windows 8 işletim sisteminin bulunduğu bir bilgisayarda güncelleştirmeleri kapatmak için kullanıcının öncelikle Denetim Masası’na erişim sağlaması gerekir. Gelen menülerde Uptade/Güncelleştirme alanına giriş yapılması gerekir. Bu alana giriş yapıldığı takdirde otomatik güncelleştirmeyi kapat ya da aç butonu üzerinden açık ise kapatma işlemi uygulanabilir. Windows 8 işletim sisteminde çalışan bu sistem Windows 7 işletim sisteminde de aynı şekilde çalışmaktadır.

Windows 7 Güncellemelerini Kapatma

Windows 8’de yer alan güncelleme kapatma işlemi Windows 7 işletim sisteminde de aynı adımlar takip edilerek kapatılabilmektedir. Güncelleme kapatma işlemi hem bilgisayarın hızının düşürülmemesi için hem de kullanılmayan uygulamalara gelen güncelleme bildirimlerinden kurtulabilmek için gerekli bir işlemdir. Manuel olarak bazı istisna uygulamalar için otomatik güncelleştirme açık bırakılabilir. Bu ve bunun gibi işlemler için Denetim Masası üzerinden erişime açık pek çok manuel ayarlama bulunmaktadır. Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde kısa süre içerisinde ayarlama yapılabilir.

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir