Windows 8 Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu

Bilgisayarın performansını etkileyen pek çok etken olabilir. Bu etkenler zamanında fark edilmezse ve gerekli önlemler alınmaz ise bu dosyaların ve verilen kaybına yol açacaktır. Ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalmamak için dikkatli olunması gereklidir. Karşınıza çıkacak olan sorunlardan bir tanesi de Windows 8 kendi kendine kapanma hatasıdır.
Eğer bilgisayarınız kendi kendini format işleminden sonra kapanıyorsa veya bilgisayarınızda bir güç kaybı söz konusuysa, bunun öncelikli sebeplerinden bir tanesi parçaların çok ısınıyor olmasıdır ya da parçalarda bir bozukluk olmuş olabilir. Parçaların ısınması bu konuda en çok karşılaşılan sorundur.

Windows 8 kendi kendine kapanma sorunun çözümü

Oluşan Windows 8 hatasını çözmek için ilk olarak, bilgisayarınızın kasasını açarak temizleyin ve fan kısımlarının iyice temizlendiğinden emin olunuz. Ardından bilgisayardan güç seçenekleri kısmından ‘’Hiçbir Zaman’’ seçeneğini seçiniz. Sonrasında HDTune programını bilgisayara kurunuz. Benchmark kısmından programı çalıştırarak Health kısmından sağlık durumuna bakın.Kırmızı uyarı varsa harddiskte sorun vardır.Farklı programlar kullanarak bilgisayarın ısınma sorununu kontrol altına aldığınız takdirde bir daha bilgisayarınız anlık olarak kendi kendisine kapanmayacaktır.

Windows 8 Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir