Windows 8 Mavi Ekran Hatası

Windows 98 tanıtımı sırasında Bill Gates bile mavi ekran sorunu yaşamıştı. Günümüz işletim sistemi olan Windows 8’de mavi ekran hatası ise daha az rastlanan bir hata oldu. Windows 8’de oluşan mavi ekran sorunu ya da uygulamaların çökmesi durumu pek çok kez hatalı donanımlardan meydana gelmektedir.

Mavi Ekran Hatası Çözümü

Bilgisayarınızın son güncellemelerini yapınız. Güncelleme işlemleri sonrasında bilgisayarınızın ‘’Ayarlar’’ menüsünden ‘’Bilgisayar ayarları’’ kısmına girin. Açılan sayfadan ‘’Güncelleştirme ve kurtarma’’ butonuna tıklayınız. Sonrasında da Windows uptade butonuna tıklayın ve son olarak ‘’Şimdi denetle’’ tıkladıktan sonra da bilgisayarın yapmış olduğu işlemi tamamen bitirmesini bekleyin. Bilgisayar tarafından herhangi bir güncelleme bulunmuş ise ‘’Güncelleştirmeleri yükle’’ butonuna tıklayın. Bu bölümde parolanızı girmeniz gerekebilir. Gerekli olan şartların kabul edilmesi sonrasında da ‘’Son’’ butonuna tıklayarak bu işlemi bitirin.

Bir başka seçenek ise, Windows işletim sistemini geçmişe döndürmek yani geçmişte olduğu bir durumun yüklemesini yapmaktır. Bunun için ‘’Denetim masası’’ üzerinden ‘’kurtarma bölümüne giriniz. Ardından sistem geri yüklemeyi aç butonuna tıklayarak Windows tarafından verilen talimatlara uyarak işlemlerinizi tamamlayınız. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra da yaşanan Windows 8 hatası çözüme kavuşmuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir