Windows 8 ve Windows 10’da Kayıtlı Mail Kaldırma – Değiştirme

Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda ve akıllı cihazlarda pek çok rahatsız edici ve kullanıcıların gerek duymadığı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi olarak açık bırakılan mail hesabının bilgisayar ile eşleştirilememesi, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde görülen en büyük rahatsızlıklardan biri olarak kullanıcılar tarafından bildirilmektedir. Bilgisayarı tek kullananlar için bu durum sıkıntılı görünmese de pek çok kullanıcısı olan bilgisayarlarda bu durum sorun teşkil etmektedir.

Windows 8 Kayıtlı Mail Kaldırma – Değiştirme

Windows 8 işletim sisteminin yer aldığı bir bilgisayarda kayıtlı olan maili kaldırma ya da değiştirmek için bazı adımların takip edilmesi gerekir. Windows 8 Ayarlar menüsüne gidilerek More Setting bağlantısına tıklanır. Açılan kontrol paneli içerisinde “Kullanıcı Hesapları” bölümüne erişim sağlanır. Hesap ayarlarını değiştirmek için mail şifresini girerek hesabı kaldırmak ya da başka bir mail adresine yönlendirme yapabilmek mümkün olur. İşletim sistemi içerisinde yer alan bu ayarların yapılmasının ardından kayıtlı olan mail kaldırılır ve bir daha kayıt altına alınmaz.

Windows 10 Kayıtlı Mail Kaldırma – Değiştirme

Windows 8 işletim sistemi ile oldukça benzer bir ara yüze sahip olan Windows 10 işletim sisteminde de mail kaldırma ya da değiştirme işlemi için aynı adımların takip edilmesi gerekir. Bu adımların tamamlanması ile beraber açık bırakılmış olan bir mail adresinin otomatik olarak kapatılması ve bilgisayar ile eşleştirilmesinin önüne geçilmesi sağlanmış olur. Windows 10 işletim sisteminde bulunan Ayarlar sekmesinde Denetim Masası üzerinden ya da arama çubuğu üzerinden erişim sağlanabilir.

Windows 8 ve Windows 10’da Kayıtlı Mail Kaldırma – Değiştirme” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir