Windows Açılış Sesi Kapatma

Windows açılırken bilgisayarın açıldığını ve Windows’un etkin hale geldiğini belirtmek için bir ses çıkarmaktadır. Bu ses kimi zaman hoşunuza gitmeyebilir. İş yeri gibi kullanım alanlarında Windows açılış sesi gibi kontrol edilemeyen noktalar sıkıntı yaratabilir. Bilgisayarın hayatımızın her noktasına işlediği bu günlerde kimi zaman bilgisayarının çoğu noktasını özelleştirmek isteyenler çıkmaktadır. Windows açılış sesini kapatmak için aşağıda ki işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Nasıl Kapatırım?

Windows üzerinden açılış sesini kapatmak için öncelikle başlat butonuna basılır ve çalıştır seçeneği seçilir. Çalıştır içerisine “gpedit.msc” yazılarak ayarların yapılacağı pencereye ulaşılır. Bu sekmeler üzerinden Bilgisayar yapılandırması seçeneğine tıklanır sağ tarafta açılan yeni seçeneklerden Yönetim şablonları seçilir. Bundan sonra açılan sekmeden ise sistem seçilerek ayarlarını seçeceğimiz asıl pencereye ulaşmak için Oturum açma seçeneğine tıklanır. Burada “Windows başlangıç sesi’ni kapat” sekmesi tıklanır ve açılan yeni pencere üzerinden etkin butonuna basılır. Daha sonra da tamam diyerek çıkılır ve ayarlar kaydedilir. Daha sonra denetim masasının ses öğesin de özelleştirmesini engellemek gerekir. Eğer bu işlem gerçekleştirilmez ise ses düğmesinden açılış sesini yönetmek mümkün olur. Buda bilgisayarda ki bütün kullanıcılar için sesin kapatılmasını engellemektedir.

Windows 8 ve 10 İçin de Aynı İşlem

Windows 10 ve 8 içinde aynı işlem kullanılabilir. Windows’un sürümü açılış sesi kapatma işlemi için fark etmez hepsinde aynı şekilde gerçekleştirilir

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir