Windows Disk Biçimlendirmeyi Bitiremedi Hatası ve Çözümü

Disk biçimlendirme olayı genellikle çok fazla ihtiyaç duyulmayan, sadece şahsi durumlarda geçerli olmaktadır. Fakat buna rağmen disk biçimlendirme sırasında birçok hata ile karşılaşılmakta. Bu hatalar da çok fazla işlemi uygulamadığınız için çözümünü bilmediğiniz durumlardır. Bu yazımızda Windows Disk Biçimlendirmeyi Bitiremedi Hatası ve Çözümü konusuna değineceğiz.

Disk Biçimlendirmeyi Bitiremedi Hatası Nedir?

Cihazınızın disk alanını biçimlendirmek istediğiniz zaman belirli işlemleri gerçekleştirirsiniz. Bu işlemlerden sonra aslında istediğiniz sonuca ulaşmanız gerekir. Fakat Windows hatalarından birisi olan bu hatadan dolayı işlem tamamlanmaz ve karşınıza “Disk Biçimlendirmeyi Bitiremedi” şeklinde bir sorun olarak çıkar. Bu sorunun birçok çözümü var. Fakat size 2 yöntem öneriyoruz.

İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalar sonucunda, işe yarayan iki yöntemi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. “Robot Haber” isimli Youtube kanalı tarafından paylaşılan ve genellikle ilk yöntemle sorundan kurtulabileceğiniz bir video olmuş. Dikkatli dinleminizi tavsiye ederiz. Çünkü ilerleyen zamanlarda da karşılaşabileceğiniz bir sorun ve kökünden çözmek en mantıklısı olacak.

Disk Biçimlendirmeyi Bitiremedi Hatası Çözümü

Sorunu kökünden çözmek için aşağıdaki 4 ile 5 dakika arasında bir süreye sahip olan videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Eğer hala sorun ortadan kalkmadıysa lütfen yorum alanında belirtin. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir