Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

Windows Gezgini işletim sistemimizin olmazsa olmazıdır. Dosyalarımıza, klasörlerimize erişim sağlamamız konusundaki en büyük fonksiyondur. Fakat zararlı yazılım yüklendiğinde veya yaptığınız bir hatadan dolayı büyük bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatasıdır. Çözümü için birkaç işlem yapmanız gerekebilir.

Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası Nedir?

Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde karşınıza çıkabilecek bu hatada, bir klasöre girdiğiniz zaman karşınıza uyarı mesajının çıktığını ve dolayısıyla klasörün açılmadığını görüyoruz. Bilgisayar kullanımınızı derinden etkileyebilecek bir sorundur ve kesin anlamda çözmeniz gerekebilir. Ayrıca bu durum sadece gezgin için değil, bunun yanı sıra programları açarken de karşınıza çıkabilir. Bazı programlarda sistemsel bazılarında ise yazılımsal olarak problemin oluştuğunu söyleyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere en temel çözüm yöntemini anlatacağız. Şu ana kadar yapılan şikayetler ve işlemlerden sonra ortalama %90 – %95 oranında başarı sağladığnıı söyleyebiliriz.

Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Bu sorunu çözmek için bilgisayarınızın ayarlarında oynama yapmanız veya üçüncü parti yazılım kullanmanız gerekebilir. Biz sizlere en iyi çözüm önerisini videolu olarak sunuyoruz. abilgiz isimli Youtube kanalı tarafından paylaşılan ve yaklaşık altı dakikadan oluşan video eğer işinize yaramazsa bize yorum bölümünden ulaşabileceğinizi unutmayın.

Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü” için 4 yorum

  1. Bu zor ve meşakkatli konuyu açıklığa kavuşturduğunuz için teşekkür ederim. Bir çok önemli konuda bilgi sahibi oldum sizler sayesinde

  2. Çok Harika Bir Yazı Olmuş Sizlere Teşekkür Ederim. Sayenizde Bu Sorun Artık Kalktı Bilgisayarımdan.Siz Olmasanız Zor Bulurdum Herhalde O Yüzden Sitenizin Faydalı Olduğunu Düşünüyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir