Windows Güncellemeleri Tamamen Kapatma – Zararlı mı?

Windows özellikle 10 sürümü ile birlikte güncellemelere ciddi bir önem verdi. Daha önceden toplu bir şekilde gerçekleştirdiği bu işlemleri son zamanlarda ise birkaç paket ile direkt göndermekte. Bu da sürekli olarak güncelleme bildirimleri ve işlemleri ile karşılaşmamızı sağlıyor. Bu yazımızda Windows Güncellemeleri Tamamen Kapatma konusunu inceleyeceğiz.

Windows Güncellemeleri Tamamen Neden Kapatılır?

Bu işlemi yapmanız için belirli başlı sebeplerinizin olması gerekir. Çünkü genel anlamda yapılan iyileştirmeler tamamen sizin memnuniyetinizi esas almaktadır. Windows güncellemeleri kapatma sebeplerinin başında sürekli olarak karşımıza çıkması gelir. Bir yerden sonra kullanıcıların canını sıkacak bir hal alır ve istemsizce verilen tepki ile kapatılır.

Bir diğer önemli sebep ise kullandığınız program veya oyunlar. Eğer illegal yollarda edindiğiniz bir program ya da oyun kullanıyorsanız ve yeni güncelleme ile birlikte bozulmalar meydana geliyorsa, bunu engellemek için tamamen kapatma yoluna gidebilirsiniz. Bazı zamanlar bu işlem için hangi yüklemenin sorun yarattığı tespit edilip, manuel olarak sistemi yenilemeniz istenir.

Windows Güncellemelerini Kapatmak Zararlı mıdır?

Genelde bu tip yeniliklerin amacı güvenlik açıklarını kapatmak, bugları silmek ve daha iyi performans ortaya koyan bir işletim sistemi sunmaktır. Hal böyle olunca devredışı bırakmak bir bakıma bilgisayarınızı zararlı yazılımlara açık hale getirir ve performans düşüklüğüne sebep olabilir.

Windows Güncellemeleri Tamamen Nasıl Kapatılır?

Aşıda yer alan ve “Derde Derman” isimli kanal tarafından paylaşılan 3 dakikalık videoyu izleyerek bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer işe yaramadıysa, hala bildirim gelmeye devam ediyorsa yorum alanından bize ulaşabilirsini

Windows Güncellemeleri Tamamen Kapatma – Zararlı mı?” için 2 yorum

  1. Windows güncellemleri, tatillerde cep telefonumun bağlantısını paylaştırıp laptop kullandığım iççin kapalı tutuyorum. Bu şekilde kullanan varsa aklınızda olsun bir anda 1-2 gb internet paketinizin güncellemeler yüzünden heba olduğu bir durum yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla artık kapalı tutuyorum ve arada kendim güncelleme varmı diye denetleyip yüklüyorum

  2. Güncelleştirmeyi kapattığım zaman belki belli bir süre hızlı oluyor, güzel oluyor ama ileride elbet sorun yaşıyorum bu yüzden bende kapatmanızı önermem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir