Windows iTunes Yükleme Hatası Çözümü (iTunes Yüklenmiyor)

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızın işletimcisi Windows iTunes Yükleme Hatası Çözümü (iTunes Yüklenmiyor) ise yapmanız gereken yollar şunlardır.

1) Bilgisayarınızdan Yönetici Olarak Oturum Açtığınızdan Emin Olun: Kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızda yönetici olarak oturum açmalısınız ve buradan giriş yapmalısınız.

2) En son Gelen Windows Güncellemelerini Yükleyin: Windows’ta iTunesi çalıştırmanız için bilgisayarınıza en yeni hizmet paketi yüklü olan Windows 7 veya sonraki bir sürümünü yüklemelisiniz.

3) PC’niz İçin Desteklenmekte Olan En son iTunes Sürümünü İndirin: Apple’ın web sitesinden iTunes’i indirin ve ardından iTunes yükleyiciyi indirmek üzere İndir butonunu tıklayın. İstendiğinde Çalıştır seçeneği yerine Kaydet seçeneğini tıklayın.

4) iTunes’u Onar : İndirmiş olduğunuz yükleyicinin üzerine gelerek sağ tıklayın ve ‘ Yönetici Olarak Belirle’ seçeneğini belirleyin. Bilgisayarınızda önceden iTunes yüklü ise yükleyici sizden yazılımı onarmanızı isteyecektir. Onarım işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatın ve iTunes’i başlatmayı deneyin.

5) Önceki Yüklemeden Kalan Bileşenleri Kaldırın: iTunes onarılamıyor veya yüklenmiyorsa daha önce yapmış olduğunuz yüklemelerden kalan bileşenleri kaldırılıp iTunes’in yeniden yüklenmesi gerekmektedir.

6) Çakışan Yazılımları Etkisiz Hale Getirin: Bilgisayarınızın arka planında bulunan bazı işlemler iTunes gibi uygulamaların yüklenmesine engelleyen sorunlara neden olabilmektedir. Cihazınızda güvenlik yazılımı yüklüyse ve iTunes yüklemesi yapmakta sorun yaşıyorsanız bu sorunları çözmek için güvenlik yazılımını etkisiz hale getirmeniz veya kaldırmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir