Windows Out Of Range Hatası Nedir ?

Öncelikle bu hatanın nasıl ortaya çıkabileceğinden bahsedelim. Herhangi bir oyuna girdiğimizde veya çok fazla programı aynı anda açtığımızda, veya direk bilgisayarınızı açtığınızda masa üstünde sizi bekleyen Out Of Range adlı bir kutucuk çıkıyor. Aslında bütün olay bu diyerek geçmemek gerekir. Ekran kartınızla ilgili bir problem olabilir. Bilgisayarınıza ait bir parça arızalı olabilir. Bu nedenle sorununuz aşağıda vereceğimiz adımların takibinden sonra çözülmez ise veya başka bir kaynaktan yararlanıldığında da hatanız giderilmiyorsa parça donanımı konusunda bilgili bir kişiye bilgisayarınızı kontrol ettirmenizde fayda var. Bilgisayar donanımınızı yenilemenizi ve bilmediğiniz konularla pek uğraşmamanızı tavsiye ederim.

OUT OF RANGE HATASI ÇÖZÜMÜ

  • Öncelikle bilgisayarımızı yeniden başlatın. Yani reset atın ve hemen sonrasında bilgisayarınız açılmaya başladığı anda F8 tuşuna basın.
  • Karşınıza Advanced Boot Options sekmesi açılacak buradan Safe Mode bölümüne girin.
  • Safe mode’u seçtikten sonra karşınıza bir çok yazı gelmeye başlayacak yani bilgisayarınızdaki dosyaları kontrol etmeye başlayacak ve 1-2 dakika sonra bilgisayarınız güvenli modda açılacak.
  • Ve bilgisayarınız güvenli modda açıldığında masa üstüne sağ tıklayarak ekran çözünürlüğü kısmına tıklayın.
  • Ardından çözünürlüğün yanındaki butona tıklayarak önerilen çözünürlüğe getirin.
  • En yüksek çözünürlüğe getirdiğinizde aşağı kısımdan tamam butonuna basarak işlemimizi sonlandırıyoruz.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra bilgisayarımızı Windows başlat tuşundan kapata tıklayarak kapatın ve bilgisayarımızı normal bir şekilde başlatın. Sorunumuz çözülmüş olacaktır.

Windows Out Of Range Hatası Nedir ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir