Windows USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Günümüzde USB kullanımı ciddi bir oranda düştü. Bunun sebebi internetin artık her evde yer almasından dolayı bulut teknolojilerinin gelişmesi ve üzerine mail ile dosya aktarımının da oldukça kolay olmasıdır. Fakat nadir de olsa USB ihtiyacınız olabilir. Bu yazımda Windows USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü konusuna değineceğiz.

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Nedir?

Flash bellek cihazınızı bilgisayarınıza taktıktan sonra otomatik eşleşme veya onay ile bağlantının sağlanması gerekir. Fakat aygıt yöneticisi veya farklı bir durumdan dolayı hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın ismi ise USB Aygıtı Tanınmadı’dır. Eğer böyle bir sorun yaşarsanız USB’ye erişim sağlayamazsınız. Dolayısıyla içindeki verileri, dosyaları da görmeniz veya taşımanız imkansız hale gelir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için bazı işlemler yapmanız gerekir. Bu işlemleri hemen alttaki başlığımızda yer verdik.

USB Aygıtı Tanınmadı Hatası Çözümü

Windows 7, 8 veya 10 fark etmeksizin karşınıza çıkan bu sorunun çözümü için birkaç işlem yapmanız gerekir. Toplamda 3-4 dakikalık vaktinizi alacak bu işlemin ardından problem kalıcı olarak çözülür. Fakat yükleyeceğiniz programlar veya zararlı yazılımlar tekrardan karşınıza çıkartabilir.

Aşağıda yer alan videodaki işlemleri yerine getirdikten sonra eğer sorun çözülmemişse lütfen bize ulaşın. Size yardımcı olmaya çalışalım.

Youtube’da yer alan 99.9 Donanım Ve Yazılım Teknik Yardım isimli kanal tarafından paylaşılan bu video, sorunun en temel çözüm yoludur ve böylece USB Aygıtı Tanınmadı hatasını çözebilirsiniz.

Windows USB Aygıtı Tanınmadı Hatası ve Çözümü” için bir yorum

  1. Bu usb aygıtı tanınmadı hatası sürekli başıma gelen şey, usb belleklerde kendi yazılımları var fakat yinede bu hata sürekli başıma geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir