Windows’u Hızlandırmak İçin En Etkili 4 Kolay Yöntem

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı hızlandırmak mı istiyorsunuz? O zaman burada anlattığımız 4 etkili yöntemi yerine getirerek windowsu hızlandırabilirsiniz. Aşağıda detayları ile windowsu hızlandırmak hakkında sizlere bilgi verdik.

1. Disk Birleştirme

İlk olarak Başlat menüsüne tıklıyoruz ardından arama çubuğuna disk birleştirme yazıyoruz aşağıdaki pencere gelecektir buradan birleştirmek istediğiniz diski seçip ilk önce çözümleyip ardından disk birleştirme işlemini başlatmalısınız ( bu işlem biraz uzun sürebilir pencereyi kapatmayın )

2. StartUp (Başlangıç Programları)

Bilgisayarımız açıldığında bilgisayar ile bizim seçmediğimiz bazı programlarda başlar ve bu programlar hem bilgisayarın açılış hızını hemde bilgisayarın performansını düşürecektir bunları kapatmanız için ilk olarak Başlat > Arama Çubuğu > msconfig yazıyoruz ve karşımıza aşağıdaki pencere açılacaktır. Burada bize lazım olan menü başlatma menüsüdür başlatma menüsüne girerek gereksiz kullanmadıgınız tüm programları devre dışı bırakarak bilgisayarınızın performansını arttırabilirsiniz.

3. Ekran Kartınızı Güncelleyin

Bilindiği üzere bilgisayarın en önemli parçaların’dan olan Ekran Kartı’nı güncelleştireceğiz. İlk olarak Başlat > Aygıt Yöneticisi giriyoruz açılan panelde görüntü bağdaştırıcısını buluyorsunuz ve sağ tıklayıp sürücü yazılımını güncelleştir diyorsunuz eğer güncel değil ise otomatik olarak güncellenecektir.

4. Web Tarayıcı Virüslerini Temizleme

Ayarlarımızı bitirmeden önce virüslere değineceğiz web tarayıcınızdan çıkan virüslü exe vesayre zararlı yazılım çalıştırdıysanız eğer bunları temizleyeceğiz ilk olarak AdwCleaner indiriyorsunuz ve gerisi oldukça basit sadece Scan butonuna basıyorsunuz ve arkanıza yaslanıp zararlı yazılımların silinmesini izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir