WordPress için İHA Haber Botu

Günümüzde içerik yönetim sistemi anlamında oldukça başarılı bir konumda olan WordPress, Haber siteleri içinde çoğu kişinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. WordPress oldukça kolay kurulup, kullanılabilen, eklenti ve tema konusunda da çok geniş kütüphaneye sahip olan bir CMS sistemidir.

Haber konusunda da Türkiye’de haber kanallarına ve internet sitelerine haber gönderen 3 büyük ajans bulunmaktadır. Bunlar alfabetik sırayla; AA, DHA ve İHA’dır.

Haber sitesi açanlar için bu 3 büyük haber ajansı içerisinden birine abone olmak neredeyse zaruridir. Çünkü genel olarak neredeyse tüm haberler bu ajanslar vasıtasıyla dağılmaktadır. Ancak sitenizin işleyiş modeline ve hitap edeceği kitleye göre kategori edilecek haber sayısı oldukça fazla olduğu durumlarda bireysel olarak haber sitesi ile uğraşmak neredeyse imkansız bir hale gelmektedir.

Bu noktada da haber botları devreye girmektedir. Özellikle Türkiye’de bu anlamda bir çok başarılı çözüme imza atmış olan WBots haber ajansları için oldukça güzel çözümler üretmiştir.

WBots; 3 büyük haber ajansı olan; Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı için kişiselleştirebilme ve otomatik takip özellikleriyle modüller geliştirmiştir.

WordPress iha haber botu arayanlar için en gelişmiş çözüm de bu doğrultuda WBots tarafından gerçekleştirilmiştir. WordPress için bot arayanlar için olmazsa olmaz olarak sistemle ve manşet vb. alanlarla tam uyumlu bot bulmak oldukça zordur. Ancak bu konuda WBots kullanıcılarına tam destek vermekte ve özel alanlar ile bu sorunu çözmektedir.

Bir çok site sahibinin haber botu konusunda en büyük problemi direkt olarak gelen içeriğin işlenmemesi ve ham halde içeriğin yayınlanmasıdır. WordPress haber botu konusunda WBots gelişmiş metin / resim özgünleştirme modülleri yanı sıra gelişmiş değiştirici ve spinner modülleriyle çözüm üretmiştir.

Çoğu WP Haber Botu site üzerinde direkt olarak çalışmaktadır. Ancak bu da özellikle cpu, ram gibi fiziksel donanım kısıtlaması olan hostinglerde büyük sorun teşkil etmekte ve siteyi yavaşlatmaktadır. Ancak WBots, sadece kurmuş olduğunuz wp için hostinginizin sistemsel yük oluşturmasını sağlar. Çünkü WBots WP Haber Botu için kendi sistemi üzerinden tüm işlemleri sağlar. Siz sadece bir client dosyası ile içerikleri sitenize aktarırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir