Youtube Otomatik Altyazı Ekleme – YouTube Otomatik Altyazı Nasıl Eklenir?

Dünya çapında en çok kullanılan sitelerde ilk sıraları çeken ve şu an Alexa global değeri bakımından 2. sırada bulunan Youtube için bir içerik hazırlamak istedik. Bu yazımızda Youtube Otomatik Altyazı Ekleme ve bunu nasıl ekleyeceğimiz konularına değineceğiz.

Otomatik Altyazı Nedir?

Teknoloji devi haline gelen Google ve onun bir ürünü olan Youtube da teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. Bilindiği üzere Google birçok servisinde ses kaydı üzerinden veriyi alıp bunu yazıya dökebiliyor. Ayrıca gecikme ve işlem süresi olmadan bunu yapabiliyor. Google Belgeler servisinde bunu görebilirsiniz. Ayrıca ses ile arama özelliği de diğer bir örnek.

Youtube’a da bu teknolojiyi biraz değiştirerek getiren arama motoru devi, yüklenen videolara otomatik altyazı ekleyebiliyor. Bu otomatik altyazı ile birlikte hem Youtube SEO bakımından artı değer kazanacak hem de daha fazla kesime ulaşabileceksiniz.

Youtube Otomatik Altyazı Ekleme

Youtube Otomatik Altyazı Nasıl Eklenir? sorusuna en güzel cevabı uzun yıllardan beri takip ettiğim Afgan Rasulov vermiş. Bu tarz eğitim videoları ile bilinen kullanıcının konu hakkında anlatımda bulunduğu 15 dakikalık videoyu sizlere sunuyorum. İzledikten sonra videolarınıza çok rahat bir şekilde otomatik altyazı ekleyebilecek ve rakiplerinizden bir adım önde olabileceksiniz.

Gelelim detaylara…

Youtube Otomatik Altyazı Ekleme – YouTube Otomatik Altyazı Nasıl Eklenir?” için 2 yorum

  1. Tam da aradığım sorunun cevabını buldum sayenizde. Youtube altyazı özelliğini biliyordum ama deneme kullanma gibi imkanım hiç olmadı. Artık yabancı kaynaklardan video çekip, altyazı özelliği ile güzel sonuçlar elde edebileceğim, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir