Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Hatası Nedir ?

Windows 10’un güvenlik sistemi cihazında bir tehtit tespit ettiği için bu uyarıyı alırsınız. Biran önce kurtulmak istiyorsanız son indirmiş olduğunuz yazılım veya yazılımları bilgisayarınızdan kaldırın. Eğer virüs programı kullanıyorsanız bilgisayarınızın taratılmasını sağlayın ve özellikle kayıt defterine detaylı tarama yapın. Şimdi bu hatayı neden alırız durumuna cevap arayalım ?

Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Hatası Neden Olur ?

Tanımadığınız bir göndericiden gelen mail iletileri veya mail eklerini açmayın. Pek çok virüs bu tarzda tarafımıza ulaşan dosyalardan gelmektedir. Kendinizi en güvenilir şekilde tutmak için kaynağından emin olmadığınız bir sanal mesaja dokunmayın.

Hangi arama motorunu kullanıyorsanız kullanın açılır pencere engelleyicisini aktif bir şekilde kullanın. Çoğu reklam şirketi tarafından oluşturulan bu açılır pencereler yüzünden de bilgisayarınız zarar görebilir.

Windows Güvenlik Duvarı ya da başka bir kaynağı sunduğu güvenlik duvarı uygulamasını kullanın. Bu uygulamalar bilgisayarınıza bağlanmaya çalışan bir virüs ya da solucan olması durumunda size bilgi verir. Bu sayede geç kalmadan bilgisayarınızı güvende tutabilirsiniz.

Kullanıcı Hesabı Denetimi’nin (UAC) etkin bir şekilde çalıştığından emin olun. Bilgisayarınızda yönetici düzeyinde izin gerektiren değişiklikler yapılacağı zaman UAC sizi uyarır ve değişikliği onaylama olanağı sağlar.

Son olarak internet tarayıcınızda gizlilik ayarlarını kullanmayı ihmal etmeyin. Gizlilik ayarları reklam yönlendirmesi, dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı gibi yaşanabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Zararlı Olabilecek Yazılım Bulundu Hatası Nedir ?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir