Zula 0xe01900b Hatası ve Çözümü

Türkiye’nin en ciddi yatırımlar ile oluşturulan ilk yerli online FPS oyunu Zula, her geçen gün oyuncu sayısını katlamaya devam ediyor. Yeni güncellemeler ve eklemeler ile haznesini de büyülten Zula’nın kimi zaman bilgisayarda hatalar verdiğini görmekteyiz. Bu yazımızda en çok karşımıza çıkan Zula 0xe01900b Hatası ve Çözümü ile ilgili detaylara bakacağız.

0xe01900b Hatası Neden Çıkar?

Hile koruması için önemli çalışmalar yapan firma, herhangi bir sıkıntı tespit ettiğinde uyarı vermektedir. Genelde dosyaların erişilememesi veya değiştirildiğinin tespiti gibi durumlarda hata bildirimi yapar. 0xe01900b ‘de bu sebeplerden dolayı karşınıza çıkar. Siz hile kullanmıyor olsanız bile arada sıra böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Tedirgin olmanızı gerektirecek bir husus yok, birkaç ufak işlem ile sorundan kurtulabiliyorsunuz.

Aşağıda iki çözüm önerisi mevcut. Bunların ilki %99 ihtimal çalışmakta fakat bazı bilgisayarlardaki yazılımsal sorunlardan dolayı ilki çözüm olmayabiliyor. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ikinci çözüm yolunu denemekte fayda var.

0xe01900b Hatasının Çözümü

İLK YOL

  • CCleaner isimli programı bilgisayarınıza yükleyerek detaylı bir tarama yapın.
  • Ardından programın tam olarak işini yapıp yapmadığını anlamak açısından “kullanıcılar-appdata-local-temp” dosya dizinini açın ve içinin boşaltıldığını teyit edin.
  • Oyuna tekrardan girmeyi deneyin.

İKİNCİ YOL

  • Hatayı aldıktan sonra ilk işlem olarak Güvenlik duvarını kapatın.
  • Eğer hile kullanıyorsanız onu da kapatın. Kullanmıyorsanız bir şey kapatmanıza gerek yok.
  • Başlat menüsünde yer alan tüm programları işinizi garantiye almak açısından kapatın.
  • Ardından Görev Yöneticisi’ni açın ve işlemler kısmından “Monitor.exe” yi bularak işlemi sonlandırın.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Oyuna tekrardan girmeyi deneyin.

İki yoldan birisi kesinlikle işe yarayacaktır. Fakat hala sorunu yaşamaya devam ediyorsanız alt alanda yer alan yorum bölümünden yaşadığınız sorunu bizimle paylaşmanız dahilinde gerekli araştırma ve testler ışığında alternatif yöntemleri size sunacağız.

Zula 0xe01900b Hatası ve Çözümü” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir